Twój maluch niedługo rusza do pierwszej klasy? Niebawem wraca na kolejny rok do szkoły? Jeśli tak, to koniecznie przekonaj się, jakie buty do szkoły najlepiej wybrać dla malucha. Zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze? Chcesz wybrać buty szkolne dziecięce, które są wygodne i wytrzymałe, dzięki czemu wystarczą maluchowi na cały rok szkolny? Przy wyborze butów dziecięcych na rok szkolny nie chcesz przepłacać, a jednocześnie pragniesz zagwarantować swojemu dziecku wygodę i komfort na każdym kroku? Ten poradnik jest dla Ciebie!

Jakie buty do szkoły dla dzieci wybrać?

Wybierasz obuwie szkolne dla dzieci i zastanawiasz się, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Swój wybór skonsultuj z dzieckiem, by mieć pewność, że wybrana para butów będzie się podobać maluchowi i z chęcią będzie pokazywać się w nich na szkolnym korytarzu. Liczy się również to, z jakich materiałów wykonane jest obuwie szkolne. Podeszwa powinna być jasna i gumowa, by gwarantować doskonałą przyczepność do podłogi. Dzięki temu maluch będzie bezpieczniejszy w szkole. Materiał cholewki powinien być przewiewny, by zmniejszyć ryzyko nadpotliwości i powstawania nieprzyjemnych zapachów. Warto również wiedzieć, że najlepiej, by dziecko miało obuwie do chodzenia po szkole, a także inną parę na zajęcia wychowania fizycznego.

Trampki dziecięce do szkoły – jak wybrać?

Obuwie, które cieszy się dużą popularnością wśród dzieci w wieku szkolnym są trampki dziecięce. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę i designerski wygląd, ale również właściwości. Po pierwsze trampki szkolne dziecięce powinny wyróżniać się wysoką przyczepnością, by maluch mógł poruszać się po korytarzach szkolnych bez ryzyka poślizgnięcia. Powinno być przewiewne, ponieważ klasy w szkołach bardzo często są ogrzewane. Przewiewność butów jest potrzebne, by stopa dziecka się nie przegrzewała. Najlepiej, by trampki do szkoły były lekkie, dzięki czemu nie będą obciążać stóp. Wyściółka trampek szkolnych powinna być wykonana z tekstylnych materiałów, które są przyjemne i miękkie w dotyku, dzięki czemu zapewniać będą wysoki komfort noszenia.

Jakie obuwie nie nadaje się do szkoły?

Najlepsze obuwie szkolne jest wygodne i trwałe. Nie można wybierać sandałków, butów na obcasie, czy obuwia z wysoką cholewką do szkoły. Noszenie takich butów przez kilka godzin lekcyjnych w ogrzewanych pomieszczeniach może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje, które odbiją się na zdrowiu kręgosłupa. Obuwie dziecięce do szkoły nie powinno mieć ciemnej podeszwy, ponieważ może brudzić podłogi. Dodatkowo warto wiedzieć, że wiele szkół w swoim regulaminie ma zapisane wytyczne, co do rodzaju obuwia dziecięcego. Zanim wybierzesz się z dzieckiem na zakupy, koniecznie się z nimi zapoznaj.

Okazuje się, że obuwie dziecięce szkolne powinno spełniać wiele funkcji. To wybór, nad którym warto nieco dłużej się zastanowić, by mieć pewność, że buty są dopasowane do warunków panujących w zamkniętych klasach, wytycznych dyrekcji szkoły, a także rozmiaru stopy dziecka.