Maluch wykonuje coraz więcej kroków? Nauka chodzenia idzie wam wspaniale, więc zastanawiasz się, jakie buty dziecięce najlepiej kupić? Jeśli zbliża się sezon zimowy koniecznie zdecyduj się na ciepłe obuwie, w którym maluch będzie mógł poruszać się na zewnątrz. Chcesz wiedzieć, jakie buty dziecięce na zimę najlepiej wybrać? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze, by zagwarantować maluchowi wygodę i komfort nawet w najchłodniejsze dni.

Jaki rozmiar butów zimowych dla dzieci najlepiej wybrać?

Kiedy dziecko zaczyna chodzić warto zastanowić się nad tym, jakie pierwsze buty dziecięce zimowe  najlepiej wybrać. Bardzo ważne jest to, by były one dopasowane do warunków, jakie panują na zewnątrz. Jeśli zbliża się sezon zimowy konieczne jest wybranie obuwia dziecięcego, które chronić będzie przed mrozem i śniegiem. Jednak zanim zdecydujesz się na taką parę sprawdź jaki rozmiar butów zimowych dla dzieci będzie najlepszy. Przed udaniem się na zakupy zmierz długość stopy dziecka. Warto robić to regularnie, ponieważ stopy malucha szybko rosną, przez co rozmiar, który był dobry trzy miesiące temu teraz może okazać się za mały. Długość wkładki buta powinna być o 5-7 milimetrów większa, niż stopa.

Na co zwrócić uwagę wybierając obuwie dziecięce zimowe?

Wybierając obuwie dziecięce na zimę warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest ono stworzone. Sezon zimowy jest bardzo wymagający, przez co najlepiej wybrać buty, które dostosowane są do ciężkich warunków atmosferycznych, jakie panują na zewnątrz o tej porze roku. Ocieplane buty zimowe dla dzieci powinny mieć wyściółkę wykonaną z materiałów grubych i przyjemnych w dotyku. Gruba warstwa materiałów będzie doskonałą ochroną przed niskimi temperaturami. Warto również zdecydować się na modele, które uszyte są z materiałów wodoodpornych, dzięki czemu nie będą przepuszczać śniegu. To sprawi, że można mieć pewność, że nawet po długim spacerze stopy dziecka nie przemokną. Zaleca się wybranie bucików z grubszą podeszwą, która będzie chronić podbicie stóp przed chłodem bijącym od ziemi.

Jak dbać o buty dziecięce na sezon zimowy?

Każdy rodzic pragnie, by nowe buty dziecięce zimowe służyły maluchowi tak długo, jak jest to możliwe. To dlatego bardzo ważne jest dbanie o obuwie, by nie zniszczało się po jednym sezonie. Po skończonym sezonie zimowym warto dokładnie je wyczyścić, ponieważ na cholewce i podeszwie może osiadać sól, która przyczyni się do zniszczenia butów. Dodatkowo można je zaimpregnować, by były przygotowane na kolejny rok. Zanim jednak zdecydujesz się na założenie butów dziecięcych z poprzednich lat sprawdź, czy stopa dziecka nie urosła. Możliwe, że konieczne będzie wymienienie rozmiaru na większy. Wiedząc już, jak wybrać obuwie dziecięce na zimę możesz być pewna, że jesteś przygotowana na pierwszą zimę z maluchem.