Kiedy dziecko pojawia się na świecie rodzice pragną mu zapewnić najlepsze warunki do życia i rozwoju. Garderoba malucha stale się poszerza i znajdują się w niej nie tylko ubranka, ale również buciki. Warto jednak dowiedzieć się, jaki rozmiar bucików dla noworodka najlepiej wybrać, by rozwój stopy nie został zaburzony, a w przyszłości nie doszło do problemów ich budową i kształtem. Chcesz dowiedzieć się jakie buty dla noworodka najlepiej wybrać? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a dowiesz się o wiele więcej na ten temat.

Kiedy jest dobry czas na kupienie bucików dla noworodka?

Wydawać się może, że w garderobie malucha powinny pojawić się buciki, zanim ono jeszcze przyjdzie na świat. Tak właśnie robi większość rodziców – kupuje buciki dla noworodka jako element wyprawki. Warto jednak wiedzieć, że buty dla noworodka muszą być doskonale dopasowane do jego stopy. Trudno jest określić, jaki rozmiar stóp będzie miało dziecko tuż po narodzinach. Dodatkowo warto podkreślić, że przez pierwsze miesiące życia buciki noworodkowe nie są potrzebne. Lepiej więc nieco wstrzymać się z tym zakupem i poczekać na moment, w którym okażą się niezbędne. Jest to czas, kiedy maluch zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Wcześniej można zdecydować się na zakładanie skarpetek.

Jak wybrać najlepsze buciki dla noworodka?

Wybierając obuwie dla noworodka warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze liczy się to, by było ono wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej zdecydować się na buciki, które pochodzą od znanych i cenionych producentów, by mieć pewność, że dopasowane są one do potrzeb skóry malucha. Polecane są takie marki jak Bobux oraz Primigi. Liczy się również to, by materiały były przewiewne i lekkie. Ten element garderoby dziecięcej nie może stać się dodatkowym obciążeniem dla malucha.

Jaki rozmiar butów dla noworodka jest najlepszy?

Zdecydowanie się na rozmiar butów dla noworodka nie jest łatwe. Wydawać się może, że najlepszym sposobem jest wybranie bucików w standardowych rozmiarach. Jednak lepszym sposobem jest zmierzenie długości stopy i na podstawie tego wymiaru dobranie obuwia dziecięcego. Jak to zrobić? Wystarczy kupić buciki, których wkładka ma o pięć-siedem milimetrów więcej długości, niż stopa dziecka.

Czy zakładanie butów na stopy noworodka to dobry pomysł?

Przez pierwsze tygodnie, a nawet miesiące życia dziecka nie trzeba zakładać bucików na stopy. Maluch w tym czasie lubi dotykać i uczyć się swojego ciała. Często kieruje ręce na stopy, a taka zabawa to bardzo dobre ćwiczenie. Dotykanie stóp to jeden z bodźców, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju. Lepiej więc w tym czasie ich nie zakrywać. Jeśli jednak maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki jest to idealny czas na założenie pierwszych butów.

Wiedząc już nieco więcej na temat tego, jakie buty dla noworodka wybrać najlepiej można udać się na zakupy z większą pewnością siebie. Kierując się tymi aspektami można bez trudu wybrać wygodne obuwie dla dziecka.