Mimo, że wciąż trwa lato, załamanie pogody przypomina, że nieubłaganie zbliżają się jesień i zima. Na dworze jest coraz zimniej. To najwyższy czas na przygotowanie garderoby na zbliżający się sezon. Tworząc stylizacje na chłodne dni szczególną uwagę należy zwrócić na solidne, wodoodporne i ciepłe obuwie. Botki, kozaki, oczywiście wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jeśli jeszcze nie ma ich w szafie – niezwłocznie odwiedź sklep obuwniczy. Na półkach już znajdują się modne kolekcje na nowy sezon. Niezależnie od tego czy kupujesz nowe buty, czy wyciągasz z szafy te z poprzedniego roku – nie zapomnij o konserwacji! W ofercie sklepów dostępnych jest wiele środków zabezpieczających obuwie przed wodą oraz pękaniem materiału. Pamiętaj, że skórzane buty wymagają nieco więcej uwagi. Dobrze utrzymane będą służyć w świetności przez wiele sezonów zimowych. Jeśli potrzebujesz rady wybierając środki do konserwacji butów koniecznie poproś o radę sprzedawcę. Pomoże ci dobrać odpowiednie środki do materiałów, z których zostały wykonane twoje buty.

Jak przygotować się do górskich wędrówek?

obuwie w góry
obuwie w góry

Absolutną podstawą jest górskie obuwie. W sklepach znajdziemy bogaty wybór butów trekkingowych, usztywniających kostkę, z odpowiednią podeszwą. Równie ważne jest zapewnienie sobie ochrony przed deszczem i przed słońcem. Pogoda w górach słynie ze swojej nieprzewidywalności.
Zabierajmy ze sobą tylko to, co jest absolutnie niezbędne, zwłaszcza jeśli zamierzamy nosić nasz dobytek cały dzień na plecach. Przed wyjazdem warto usiąść i spokojnie zastanowić się, czego potrzebujemy i co będziemy robić.

Damskie obuwie trekkingowe

Jeśli interesuje nas wędrówka po górach wysokich, być może przydadzą się kije trekkingowe? Przy zwiedzaniu jaskiń na pewno sprawdzi się wodoodporna, wytrzymała czołówka. Spontaniczność to świetna sprawa, dopóki nie zdamy sobie sprawy, że podczas całego wyjazdu nasz bagaż ważył o 10 kg więcej bez potrzeby.
Odpowiednio wcześniej powinniśmy też wzmocnić kondycję, a podczas górskich wędrówek mierzyć siły na zamiary.
Urlop spędzony górach na pewno będzie cudownym, niezapomnianym przeżyciem, jeśli tylko odpowiednio się do niego przygotujemy.