Uniknąć horroru w obuwniczym, czyli Jak dobrać rozmiar buta dla dziecka szybko i skutecznie?

Kto nie zna sytuacji z obuwniczego, kiedy spocony rodzic wciska dziecku na stopę buta i błagalnym tonem prosi go, by poruszał dużym palcem u stopy, ten nie zna życia. Kupno butów dla malucha bywa bowiem wielkim wyzwaniem, często okupione jest łzami, nie tylko dziecka i nie raz potrafi się zakończyć fiaskiem. Z czego wynika ten horror w obuwniczym? Zwykle z tego powodu, że nie wiemy, jaki rozmiar buta dla dziecka będzie idealny. Czy możemy się zatem lepiej przygotować do takich zakupów? Czy istnieją patenty, dzięki którym nie będziesz musiał głowić się nad tym, jak dobrać rozmiar buta dziecku i nie oszaleć? Otóż tak, istnieją.

Jaki rozmiar buta dla dziecka? Nie kupuj w ciemno

Zanim wybierzesz się do sklepu obuwniczego z twoim maluszkiem, przygotuj się. Zajmie ci to chwilę, a pozwoli oszczędzić nerwów. Odrysuj na kartce stopę maluszka i wytnij ją. Dzięki temu będziesz mógł szybko sprawdzić, jaki rozmiar buta dla dziecka wybrać. Pamiętaj, by dokonać tej operacji pod wieczór. Wtedy stopa jest najdłuższa, więc unikniesz sytuacji, kiedy but pod koniec dnia będzie dziecko obcierał.

Stopa lubi przestrzeń, czyli pamiętaj o luzie w bucie

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać rozmiar buta dziecku, pamiętaj, że stopa dziecka nie może dotykać czubka buta. Ważne jest, by zostawić dziecku tak zwanego luzu nawet do 2 cm. Może wydawać się, że to zdecydowanie za dużo, ale warto zwrócić uwagę na to, jak pracuje w bucie stopa dziecka oraz na fakt, jak szybko rośnie.