Zastanawiasz się, jaki rozmiar buta nosi roczne dziecko? Chcesz wybrać dla swojego malucha wygodne obuwie, dzięki któremu każdy krok będzie wykonywany z uśmiechem na twarzy i radością? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Razem z nami dowiesz się nie tylko tego, jakie są najpopularniejsze rozmiary butów dziecięcych, ale również kiedy najlepiej kupić pierwsze buciki, a także na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać dla swojego malucha wszystko, co najlepsze.

Jak dobrać rozmiar buta dziecięcego?

Chcesz wiedzieć, jak dobrać rozmiar buta dziecięcego? Po pierwsze ważne jest zmierzenie długości stopy dziecka. Do tego potrzebna będzie linijka lub centymetr krawiecki. Wystarczy zmierzyć długość stopy malucha i na podstawie tego wymiaru wybranie bucików dziecięcych będzie bardzo łatwe. Obuwie dla rocznego dziecka powinno mieć wkładkę, która jest o 5-7 milimetrów dłuższa od stopy pociechy. Najpopularniejsze rozmiary, jakie można znaleźć na rynku do 19,20 i 21. Warto jednak kierować się zdobytymi miarami. Dodatkowo nie można zapomnieć, że stopy malucha intensywnie rosną przez pierwsze miesiące życia, przez co konieczne jest ich regularne mierzenie, by w razie potrzeby szybko wymienić rozmiar buta.

Jakie powinno być najlepsze obuwie dla dziecka rocznego?

Rozmiar to nie wszystko. Podczas kupowania butów dziecięcych należy zwrócić uwagę również na inne aspekty. Po pierwsze bardzo ważne jest to, by obuwie było wykonane z wysokiej jakości materiałów. Doskonale sprawdzą się pierwsze buciki dla rocznego dziecka z przewiewnych tkanin, które przepuszczają powietrze. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko nadmiernej potliwości, a także rozwoju bakterii i grzybów, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie skóry. Dodatkowo ważna jest cholewka, której wysokość powinna być ograniczona. Najlepiej, by boczne części nie sięgały ponad kostkę. Doskonale sprawdzają się buty wiązane, ponieważ dbają o stabilność stopy i utrzymują ją w prawidłowej pozycji. Niemniejsze znaczenie ma podeszwa, która powinna być elastyczna i cienka. Dzięki temu dopasowywać się będzie do kształtu i ruchów stopy.

Kiedy kupić obuwie dla rocznego dziecka?

Rodzice bardzo często zastanawiają się, kiedy kupić buciki dla rocznego dziecka. Na początku życia nie jest to konieczne, ponieważ maluch jeszcze nie chodzi. Najlepiej zakładać na stopy grubsze skarpetki, które nie będą pozbawiać dziecka cennych bodźców, a jednocześnie zapewnią ochronę przed zimnem. Pierwsze buciki dla dziecka najlepiej kupić w momencie, w którym maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki. Zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty można z łatwością wybrać najlepsze obuwie dla rocznego dziecka. W tym przypadku rozmiar jest najważniejszy, ponieważ wpływa na komfort i ułożenie stopy. Dobrze dobrane obuwie dziecięce będzie dbać o prawidłowy rozwój, co przekładać się będzie na wygodę podczas chodzenia w kolejnych latach.