Moment, w którym dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki jest radosny i wzruszający dla każdego rodzica. Warto jednak wtedy skupić się na zapewnieniu maluchowi najlepszych warunków do nauki chodzenia. Jest to czas na kupienie pierwszych bucików do chodzenia. Pojawia się jednak wiele pytań na temat tego jak najlepiej je wybrać, a także jakim markom obuwniczym można zaufać. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jakie będą najlepsze buty dziecięce.

Rozmiar pierwszych butów dziecięcych – jak go wybrać?

Przed zakupem konieczne jest wybranie rozmiaru. Do tego potrzebne są wymiary stopy dziecka. Najlepiej zmierzyć ją linijką lub centymetrem krawieckim. Warto zaznaczyć, że idealnie dopasowane pierwsze buty do chodzenia powinny mieć wkładkę, która jest o 5-7 milimetrów dłuższa, niż stopa malucha. Czemu jest to tak istotne? Dzięki temu stopa będzie układać się prawidłowo na wkładce, a palce będą miały wystarczająco dużo przestrzeni na to, by się swobodnie poruszać. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, że dzieci intensywnie rozwijają się przez pierwsze lata swojego życia. Przez to konieczne jest regularne mierzenie stopy przynajmniej raz na dwa miesiące. W ten sposób można wymieniać buciki w momencie, w którym stopa rośnie o kolejny rozmiar.

Z jakich materiałów powinny być wykonane pierwsze buciki dziecięce?

Wybierając obuwie dziecięce do chodzenia konieczne jest zwrócenie uwagi nie tylko na rozmiar, ale również z jakich materiałów jest wykonane. Najlepiej, by obuwie dla dzieci stworzone było z materiałów przewiewnych, które zapewniają stałą cyrkulację powietrza. To będzie zmniejszać ryzyko rozwoju bakterii i grzybów, a także występowania nadmiernej potliwości. Liczy się również podeszwa, która musi być elastyczna, by idealnie dopasowywać się do kształtu stopy i jej podbicia. Warto pamiętać, by obuwie miało cholewkę sięgającą do kostki. W ten sposób zapewniona będzie stabilność na każdym kroku. Doskonałym wyborem jest pierwsze obuwie dziecięce wiązane na sznurowadła, które lepiej trzyma stopę w jednej pozycji.

Jakie marki butów dziecięcych najlepiej wybrać?

Zastanawiasz się jakie pierwsze buty dziecięce do chodzenia wybrać? Najlepiej zdecydować się na marki, którym można zaufać i mieć pewność, że oferują swoim małym klientom wygodne i wytrzymałe obuwie. Polecanym producentem jest Ecco, gdzie w ofercie znaleźć można modne i wygodne obuwie dziecięce na lato. Doskonale sprawdzają się również buciki pochodzące od marki Guess.

Wybranie pierwszych butów dziecięcych może wydawać się dla rodziców bardzo trudnym zadaniem. Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu maluchowi najwyższy komfort i wygodę, dlatego poszukiwania mogą trwać nieco dłużej, niż początkowo zakładaliście. Jednak zwracając uwagę na wyżej wymienione aspekty możecie mieć pewność, że wybierzecie obuwie, w którym dziecko będzie z radością stawiać każdy kolejny krok.