Kiedy jest najlepszy czas na pierwsze buty dziecięce? Jak powinny wyglądać i z jakich materiałów muszą być wykonane buty dziecięce? Jaki rozmiar nosi maluch w pierwszym roku? Jakiej firmie można zaufać wybierając obuwie dla malucha? To najczęściej zadawane pytania rodziców, którzy stoją przed wyborem pierwszych butów dziecięcych. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, że dokonanie wyboru wcale nie musi być takie trudne, jak może się wydawać.

Kiedy kupić pierwsze buty dziecięce?

Zastanawiasz się, kiedy jest czas na pierwsze buty dziecięce? Zakładanie butów maluchowi zbyt wcześnie może zaburzyć nie tylko rozwój stopy, ale również odebrać dziecku bardzo ważne bodźce rozwijające umiejętności poznawcze. Pierwsze buty dziecięce warto kupić dopiero wtedy, gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Dzięki temu maluch będzie miał podparcie dla stóp, które uczą się funkcjonowania na nowym podłożu.

Jakie powinny być pierwsze buty do nauki chodzenia?

Pierwsze obuwie do nauki chodzenia powinno być dobrze dopasowane do stopy dziecka. Bardzo ważne jest to, by obuwie dziecięce zapewniało stabilność i dobrze trzymało stopę w jednej pozycji. Jednak nie mogą być ciężkie i nie powinny krępować ruchów. Podeszwa bucików dziecięcych powinna być elastyczna, by dopasowywać się do ruchów stopy. Najlepiej sprawdzają się buty o zaokrąglonym czubku, których cholewka sięga poniżej kostki. Polecane przez specjalistów są skórzane buty dziecięce, które są przewiewne. Czemu jest to tak popularny wybór? Obuwie dziecięce ze skóry naturalnej chroni przed nadmierną potliwością, a także powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Trzeba również pamiętać, by buty były dopasowane do pory roku.

Jak dopasować rozmiar pierwszych butów dziecięcych?

Rozmiar buta dziecięcego jest indywidualny, więc nie warto sugerować się opiniami znajomych, czy tym jaki starsze dziecko miało rozmiar stopy w tym samym wieku. Wzrost stóp jest kwestią indywidualną i u każdego dziecka wygląda zupełnie inaczej. Warto więc przed dokonaniem zakupu sprawdzić długość stopy dziecka. Najlepszy rozmiar butów dziecięcych to taki, którego wkładka jest o 5-7 mm dłuższa od stopy. Dzięki temu stopa będzie wyprostowana, a palce będą mogły się swobodnie poruszać.

Pierwsze buty dziecięce – jaka firma?

Rodzice chcą zapewnić swoim pociechom wszystko, co najlepsze i potrzebne do prawidłowego rozwoju. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że szukają najlepszych producentów obuwia dziecięcego. Polecanym wyborem są buty dziecięce Superfit. Częstym wyborem są również buciki dziecięce Biomecanics, lub obuwie dziecięce Bobux. To producenci, którym można zaufać w kwestii bezpieczeństwa stópek dziecka. Do ich wykonania używane są materiały wysokiej jakości. Dodatkowo są stworzone zgodnie z najwyższymi normami bezpieczeństwa i jakości narzuconymi przez Unię Europejską.

Każdy krok dziecka to nowy etap rozwoju. Warto więc zapewnić maluchowi wygodę i komfort podczas ich stawiania.