Idealnie dobrane buty dla dziecka, czyli ile zostawić w nich luzu?

Aby buty dziecka były wygodne i zapewniały komfort małym stópkom, należy je odpowiednio dopasować. Ważne jest nie tylko to, z jakich materiałów buty zostały wykonane, ale także to, by odpowiednio został dopasowany rozmiar. Jak to zrobić, by zapas w butach dla dziecka był odpowiedni? Istnieje kilka sposobów na to, by dobrać dziecku buty w szybki i skuteczny sposób.

Odpowiednie buty, czyli ważny zapas w butach dla dziecka

Stopa w bucie nieustannie pracuje, porusza się i przesuwa. Dlatego dobierając dziecku buty powinniśmy zwrócić uwagę, by nie były za małe. Za ciasne buty nie tylko nie będą komfortowe w użytkowaniu, ale także będą utrudniały odpowiednie układanie stóp i będą przyczyniały się do powstawania wad postawy. Zatem dobór odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle ważny. Należy pamiętać o zapasie, który trzeba zostawić w bucie.

Optymalny luz, czyli o ile większe buty dla dziecka?

Dobierając dziecku rozmiar buta trzeba zawsze doliczyć około centymetra zapasu. Ten luz w bucie jest niezwykle ważny i warto o tym pamiętać. Nie chodzi tu tylko o to, by dziecko mogło w butach dłużej pochodzić, ale dlatego, że dzięki temu zapasowi stopa będzie mogła odpowiednio się układać, co pozwoli na jej prawidłowy rozwój. Rodzice często kupując buty dla dzieci korzystają ze sposobu, który pozwala dobrać idealny rozmiar butów. Sposób polega na odrysowaniu stopy na kartce, wycięciu jej i do długości szablonu dodania potrzebnego 1-1,5 cm luzu.