Wiązanie butów nie musi być trudne! Jak szybko i skutecznie nauczyć dziecko wiązać buty?

Kiedyś przyjdzie moment, kiedy nasze dziecko usiądzie na schodku w przedpokoju i pierwszy raz spróbuje zawiązać sznurowadła. Może będzie miało cztery lata, może sześć, a może będzie chodziło już do szkoły. Niezależnie od tego, kiedy ten moment nastąpi, dobrze być przygotowanym i wcześniej sprawdzić, jak nauczyć sznurować dziecko buty. Dzięki temu ta skomplikowana czynność może stać się dużo łatwiejsza i przyswojona bez problemu.

Jak nauczyć wiązać buty? Oto kilka wskazówek

Zastanawiacie się, jak szybko i skutecznie nauczyć dziecko sznurować buty? Przede wszystkim oswajając je z tą czynnością od najmłodszych lat. Ćwiczenie małej motoryki dziecka jest niezwykle istotne i warto zachęcać dziecko do wykonywania różnych ćwiczeń, które pozwolą mu być sprawnym manualnie i szybko przyswajać sobie nowe umiejętności, takie jak na przykład wiązanie butów. Świetnym sposobem jest przygotowanie buta z papieru i włożenie do niego sznurówek, które maluch będzie przewlekał przez dziurki i próbował wiązać. To pozwoli mu oswoić temat i da pierwsze lekcje. Istnieją różne książeczki oraz wierszyki, które pozwolą twojemu dziecku lepiej zapamiętać kolejność wykonywania ruchów podczas zawiązywania sznurowadeł. Warto się nimi wspomagać.

Wiązanie butów, czyli trening czyni mistrza!

Najważniejsze jednak, by zachęcać dziecko do wielu prób i ćwiczenia wiązania sznurowadeł. Publikowane w internecie filmiki z różnymi technikami wiązania butów, pokazywane przez dzieci, mogą być świetną inspiracją i motywacją dla Twojego dziecka.