Odpowiednio dobrane obuwie dla dziecka to nie tylko rozmiar, materiał wykonania i kształt, bo buty trzeba dopasować do stopy malucha. Jakie buty dla dziecka z wysokim podbiciem będą odpowiednie? Czym jest w ogóle wysokie podbicie?

Wysokie podbicie u dziecka. Co to znaczy?

Stopa może mieć normalne, wysokie lub niskie podbicie. Jak to sprawdzić? Wystarczy położyć mokrą stopę na płaskim podłożu. Jeżeli ślad posiada delikatne wyżłobienie po wewnętrznej stronie wówczas maluch ma normalną stopę, gdy zauważymy charakterystyczne wyżłobienie najprawdopodobniej dziecko ma wysokie podbicie. W przypadku, gdy stopa odciśnie się na płasko, nasza pociecha cierpi na płaskostopie. Na tej podstawie należy dopasować odpowiednie obuwie. Dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci posiadających wysokie podbicie stopy są buty sznurowane, które można w razie potrzeby rozluźnić. Doskonale sprawdzą się trampki oraz półbuty, one będą zdecydowanie najwygodniejsze. Należy zwrócić uwagę także na elastyczność obuwia, co w tym przypadku jest kluczowe. Obuwie ze skóry naturalnej sprawdzi się najlepiej, gdyż ono dopasuje się do szerokiej stopy dziecka. Ze względu na to, że wysokie podbicie sprawia, że stopa wypełnia cały but, to jest ona narażona na większą potliwość. To, dlatego bardzo ważne jest to, aby buty były dobrze wentylowane i odprowadzały wilgoć. 

Wybór butów dla maluszka to poważna decyzja, dlatego nie warto podejmować jej zbyt pochopnie. Decydujmy się na buty wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pochodzą od renomowanych sprawdzonych producentów.