Gdy wybieramy się na kryty basen, niezbędne będzie zaopatrzenie się w japonki basenowe, które umożliwią naszym stopom schnięcie. Poza tym dzięki temu możemy uniknąć zarażeniu się na przykład grzybicą stóp. Jakie klapki basenowe wybrać?

Czym powinny charakteryzować się dobre jakościowo klapki basenowe?

Japnki basenowe powinny być lekkie i wygodne. To bezpieczeństwo, higiena oraz ochrona stóp. W ten sposób znacząco niwelujemy ryzyko poślizgnięcia jest i upadku, dzięki nim możemy ustrzec się także przed chorobami stóp. Na basenie nie brakuje różnego rodzaju zarazków, dlatego posiadanie klapek basenowych jest niezwykle istotne. Poza tym w tym wypadku stopy są chronione przed różnego rodzaju urazami, otarciami, czy ostrymi krawędziami. Japonki basenowe to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych modeli obuwia,które wybiera się na basen, chociaż mogą służyć również na plaży. Jeżeli nie uśmiecha nam się po jednym sezonie wymieniać klapek na nowe, wybierajmy takie od renomowanych, sprawdzonych producentów, które będą trwałe i wygodne, co więcej posługi posłużą. 

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się także klapki chodaki, choć takie buty nie należą do najładniejszych to są naprawdę bardzo wygodne, stabilne, nie spadają ze stóp. Nie bez przyczyny tak wielu rodziców wybiera takie klapki dla swoich dzieci.