Buty to jedne z ważniejszych elementów w garderobie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Warto pamiętać, że to właśnie na stopach noszony jest cały ciężar ciała, dlatego potrzebują one odpowiedniego podparcia. Kiedy dziecko ma roczek jego stopy nadal intensywnie się rozwijają. Trzeba więc zadbać o to, by miały odpowiednie warunki do wzrostu, by u malucha w przyszłości nie pojawiły się problemy w tym obrębie. Dodatkowo w tym czasie maluch chętnie stawia pierwsze kroki. Wybierając wygodne buciki można sprawić, że zdobywanie nowej umiejętności będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Kiedy kupić buty dla rocznego dziecka?

Błędem wielu rodziców jest kupowanie bucików dziecięcych zanim dziecko pojawi się na świecie lub, kiedy jeszcze nie ma potrzeby, by miało na sobie tę część garderoby. Nie można określić jaki rozmiar obuwia będzie nosić dziecko za kilka miesięcy, kiedy ich założenie na stopy będzie konieczne. Lepiej więc poczekać na odpowiedni moment, by móc wybrać wygodne obuwie dla rocznego dziecka. Kiedy jest najlepszy czas na kupienie pierwszych bucików? Najlepiej zdecydować się na poszerzenie garderoby o nowy nabytek w momencie, w którym dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki.

Rodzaje bucików dla rocznych dzieci

Na rynku istnieje wiele rodzajów bucików dziecięcych. To właśnie przez to rodzice mają tak duży problem z wybraniem tych najlepszych. Doskonałym wyborem są kapcie dla dziecka rocznego. To wygodne obuwie, które jest lekkie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można je swobodnie zakładać i zdejmować. Maluch może czuć się w nich komfortowo podczas zabawy lub rozwijania nowych umiejętności. Dla nieco starszych dzieci, które samodzielnie stawiają już większe kroki polecane są sandały dziecięce. Mają stabilną konstrukcję, dzięki której stopa malucha utrzymana jest w prawidłowej pozycji. Mocno trzymają stopę, zapobiegając tym samym niekontrolowanym ruchom.

Jaki rozmiar butów dla dziecka rocznego?

Wybierając się na zakupy  z rocznym dzieckiem w poszukiwaniu bucików warto zmierzyć długość stopy. Jest to jeden z wymiarów, który jest niezbędny do wybrania rozmiaru butów dla rocznego dziecka. Warto zaznaczyć, że każde dziecko ma inny rozmiar stopy, przez co wybranie tych idealnie pasujących wcale nie jest tak oczywiste, jak może się wydawać. Wkładka bucików powinna być o pięć-siedem milimetrów dłuższa od stopy malucha.

Jak wybrać najlepsze buty dla dzieci rocznych?

Warto również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonane są buty dziecięce. Najlepiej by obuwie dla rocznego dziecka było lekkie i przewiewne. Podeszwa powinna być cienka i wykonana z elastycznych tworzyw. Doskonale sprawdzać się będzie obuwie, które ma zapięcie na rzep oraz wiązania na sznurowadła. Dzięki temu można zadbać o stabilne ułożenie stopy. Zaleca się wybieranie modelu, który ma cholewkę sięgającą poniżej kostki.

Zwracając uwagę na wszystkie wyżej wymienione szczegóły można bez trudu kupić najlepsze buty dla dziecka, które będą dopasowane do jego potrzeb.